Samsung’un Son Patenti: Katlanabilir Telefon

Samsung’un bataryası patlayan Note 7 tecrübesi yüzünden katlanabilen telefonlarla ilgili tereddütleri olsa da, Güney Koreli firmanın son patent başvurusu geleceğin telefon tasarımlarıyla yakından ilgilendiğini ve bu konuda oldukça hırslı olduğunu gösteriyor. Samsung geçtiğimiz nisan Kore Entellektüel Varlık Ofisi (Korean Intellectual Property Office) ile katlanabilir bir cep telefonu patenti dosyalamıştı.

Fotoğrafta ince bir Samsung telefonun eski kapaklı telefonlar gibi katlanabildiği gösteriliyor. Cihaz “yarı otomatik olarak katlanıp yeniden açılabilir” olarak niteleniyor. International Business Times UK’e göre patentte telefon katlanılınca aktifleşen ikinci bir ekran da yer alıyor.

samsung2

Bu patent, bu yıl Bloomberg tarafından öne sürülen; Samsung’un katlanabilir OLED ekranlı akıllı telefon ve tablet çıkaracağı argümanını güçlendiriyor. Katlanabilir telefon trendi, Çinli bir teknoloji firmasının katlanabilir bilekik-telefon fikrini ortaya atmasından sonra başlamıştı. Haziranda ise Lenovo, kendi katlanabilir telefon ve tablet prototiplerini Tech World 2016 etkinliğinde sergilemişti.

Etiketler