Uber Kendi Banka Kartını Çıkartıyor

Uber, MasterCard ve Meksika’nın online bankası Bankaool ile ortaklığa giderek Meksika’da kendi banka kartını oluşturacak.

Çeşitli kaynaklara göre UberCard, pek çok kart sağlayıcısının müşterilerine online ödeme için kartlarını kullanmasına izin vermediği Meksika’da aktif olacak. Uber’in güvendiği nokta da tam olarak bu. MasterCard’ın bu birliktelikteki rolü sayesinde UberCard ödemeleri, yalnızca Uber uygulaması üzerinden değil, aynı zamanda MasterCard’ın kabul edildiği her yerde geçerli olacak.

Bankaool, 2003 yılında kurulmuş, 2014 yılında ise sadece online banka işlemleri sunan bir kuruma dönüştürülmüştü. Şu an için şirketin 65.000 civarı müşterisi bulunmakta. Uber ile yaptığı bu ortaklık bankaya büyük bir ihtimalle ülke çapında daha çok popülerite ve tanınma şansı getirecek. Bu ortaklıktan tabii ki Uber de faydalanacak, zira Bankaool’un teknolojisi sayesinde uygulamayı kullanabilecek pek çok potansiyel müşteriye erişebilecek.

Uber, Meksika’daki faaliyetlerine 2013 yılında başlamıştı. Şimdilerde ise şirket toplamda 31 şehirde aktif. UberCard’a kayıt olanlar, 100 dolara kadar olan ilk yolculuklarını ücretsiz yapabilecekler.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Uber, kullanıcıların ödeme yöntemlerine bir takım yenilik ve değişiklik getirmişti. Her ne kadar bu ilk banka kartı uygulaması olsa da, daha önceden bazı ülkelerde kullanıcılara nakit ödeme imkanı sağlamıştı.

Uber’den konu ile ilgili herhangi bir yorum henüz gelmedi.

Etiketler