Japonya’daki iPhone Kullanıcıları, Uygulama Harcamalarını Telefon Faturaları Üzerinden Yapabilecek

Apple’ın doğrudan telefon faturalandırma planları bir bir açığa çıkıyor. Şirket, Japon kullanıcılara, uygulamalarını ve müzik satın almalarını telefon faturaları üzerinden yapma seçeneği sunuyor.

Bu da Japonya’yı, Almanya, Rusya, Tayvan ve İsviçre’nin akabinde, Apple’ın bu ödeme şeklini uygulamaya başladığı beşinci global pazarı haline getiriyor.

Doğrudan faturalandırma, geçmişte sanal ödemeler yapmak için kredi kartlarını kullanan kullanıcılar için ek bir ödeme seçeneği niteliği taşıyor.

CNBC raporlarına göre Japonya’nın en büyük ikinci operatörü KDDI’nin müşterileri, bu ödeme yönetimi ile tanışan ilk kullanıcılar olacak.

Japonya, Çin ve ABD’yi takiben Apple’ın en büyük üçüncü uygulama mağazası harcayanı. Bundan önce ikinciydi, ancak bu yılın ilk çeyreğinde Çin onu geçti.

Yine de Japonya’nın harcama gidişatı sabit bir oranla artış göstermeye devam ediyor.

japonya-apple-uygulama-magazasi

Operatör faturalandırmanın arkasında yatan fikir, bir ödeme bariyerini daha ortadan kaldırmak ve uygulama mağazası içindeki harcama oranlarını artırmak. Operatör faturalandırma, kredi kartları olmayan ya da hesap bilgilerine kredi kartı eklemek istemeyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Etiketler