Startupları Berlin’e Taşımak İsteyen Bir Minibüs Londra Sokaklarında Dolaşıyor

Üstünde büyük bir billboard olan bir minibüs, Londra sokaklarında gezerek startupların Berlin’e taşınmasına yardımcı olmak istiyor.

Pek çok ünlü Londra teknoloji startupı – müşteri hizmetleri yazılım sağlayıcısı Conversocial ve iş kontrol merkezi DueDil de dahil – AB referandurumu sonrasında deniz aşırı ülkelerde ofis açmayı düşündüklerini belirtiyor. Finans teknoloji şirketi TransferWise’ın CEO’su ise İrlanda, İsviçre gibi ülkelerin, potansiyel taşınma ile ilgili onlarla iletişime geçtiğini belirtti.

Minibüsün renkli billboardunda şöyle yazıyor:

“Değerli startuplar, sakin olun ve Berlin’e taşının.”

Kampanya, Almanya’nın klasik-liberal siyasi partisi Freie Demokraten (FDP), yani Serbest Demokrat Parti tarafından ayarlanmış.

Minibüs, Finsbury’de bulunan, Bloomberg’in İngiltere ofisinin etrafında görülmüş. Minibüsün fotoğrafı ise Twitter’da bu tweet eşliğinde paylaşılmış: “Akbabalar tur atıyor…”

Berlin, Avrupa’daki startup girişimlerinin lider merkezi olarak görünüyor. Londra’dan çok daha ucuz ve büyüyen, genç teknoloji firmalarına ev sahipliği yapıyor. Bunların arasında Rocket Internet, Wunderlist ve SoundCloud da var.

Etiketler