Google Maps’in Yeni Özelliği ile Seyahatinize Birden Fazla Durak Ekleyebileceksiniz

Google Maps navigasyon modunun, tam donanımlı GPS uygulamaları ile rekabet edemediği dönemi hatırlıyor musunuz? İşte o dönem, artık kapanmış gibi görünüyor.

Google Maps’in navigasyon özelliği, yıllar içerisinde düzenli olarak güncelleme aldı ve geliştirildi. Son olarak birden fazla durak özelliğinin de eklenmesiyle birlikte, ‘Bir insan neden bağımsız bir GPS navigasyon uygulamasına para versin ki?’ sorusuna cevap bulmak, oldukça zorlaştı diyebiliriz.

Geçtiğimiz hafta duyurulan bu yeni özellik ile, seyahatiniz için birden fazla durak ekleyebilme özelliği tanıtıldı. Google, bundan önce navigasyona başlar başlamaz yalnızca bir adet destinasyon ekleyebilmenize izin veriyordu. Yeni güncelleme sayesinde ise birden fazla durak ekleyerek ful navigasyon moduna geçmeden önce seyahatinizi baştan sona tamamlanmış bir şekilde planlayabileceksiniz.

Yine bu hafta sürülen bir yeni özellik de, zaman tüneli güncellemeleri üzerinde oldu. Bundan böyle Google Maps geçmişiniz üzerinde gezinerek, notlar ekleyebilir, bu özelliği bir nevi seyahat günlüğü olarak kullanabilirsiniz.

Birden fazla destinasyon içeren seyahat ve zaman tüneli özellikleri şu an için yalnızca Android üzerinde mevcut, ancak yakın zaman içerisinde iOS Google Haritalar için de tanımlanması bekleniyor.

Google Maps üzerindeki diğer güncel değişiklikler arasında geliştirilmiş uydu görselleri ve direkt olarak uygulama üzerinden Uber yolculuğu çağırma özelliği de var.

Etiketler