Instagram Yeni Bir Eşiği Atladı, 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Instagram

Şirketin Salı günü yapmış olduğu açıklamaya göre Instagram uygulaması yüzde sekseni  ABD dışından, 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Fotoğraf paylaşım uygulaması küresel ölçekte hızla büyüyor.

Facebook tarafından satın alınan uygulamanın geçen eylül ayında 400 milyon kullanıcısı vardı. Görünüşe göre kullanıcı tabanı son iki yılda iki kattan fazla genişleyen Instagram’ın belirttiğine göre her gün 300 milyon kişi uygulamayı kullanıyor.

Instagram kullanıcı sayısı 300 milyonun üzerinde olan Twitter gibi rakiplerini hızlıca gölgede bırakmış durumda.. Facebook ise hemen hemen 1.6 milyar kullanıcıya sahip.

Facebook, ilk satın alımı olan ve şüpheyle yaklaşılan Instagram’ı 2012 yılında bir milyar dolara satın almıştı. Instagram, dünya çapında en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi ve Facebook’un gelirine önemli bir katkıda bulunması bekleniyor. Araştırma şirketi eMarketer’in tahminine göre şirket bu yıl içinde reklam gelirlerinden 1.5 milyar dolar kazanacak.

Son derece özel hedef kitleler için Facebook’un reklam teknolojisine ve kaynaklarına da kaldıraç görevi gören Instagram’ın açıkladığına göre bir gün içerisinde 95 milyondan fazla fotoğraf ve video paylaşılıyor ve her gün 4.2 milyar beğeni geliyor bu içeriklere.

Etiketler