Taşınabilir Sterilizatör Milyonlara Güvenli Ameliyat İmkanı Sunuyor

Eniware LLC’nin taşınabilir sterilizatörü güvenilir su ve elektrik kaynağı olmayan bölgelerde yaşayanlar için güvenli ameliyat imkanı sunuyor.

Günümüzde kullanılan pek çok sterilizasyon yöntemi yüksek derece ve basınç gerektirdiğinden fakir halklar için oldukça pahalı ve bu toplumlarda yaşayan bireyler ihtiyaç duydukları bakımdan muhtaç bir yaşam sürüyor.

Eniware LLC’nin ürettiği taşınabilir sterilizatör oldukça hafif, güvenilir ve hızlı çalışıyor. Ameliyatta kullanılacak aletleri su ve elektrik kullanmadan sadece oda sıcaklığındaki bir tüp nitrojen(NO2) ile sterilize edebiliyor.

Eniware sterilizatör 25 litre hacimdeki bir çantada muhafaza ediliyor. Sağlık görevlileri çantayı açıyor, ameliyat ekipmanını içine yerleştiriyor ve içerisine nitrojen dioksit içeren kapsülü koyarak sterilizasyon işlemini başlatıyor. İşlem tamamlandığında nitrojen dioksit minik bir temizleyici yumak tarafından emiliyor ve diğer atıklarla birlikte atılabiliyor.

NO2 kullanarak Eniware, toplulukların soğutma ve ısıtmaya olan bağımlılığını ortadan kaldırıyor. NO2, bant, naylon ve bakır gibi pek çok medikal ekipman üzerinde kullanılabiliyor ve aletlere tutunan her türlü mikroorganizmanın DNA’sına hasar veriyor. Sterilizatörler defalarca kullanılmak üzere üretilmiş durumda ve satın alındıktan sonra tekrar kullanmak için tek gerekli şey yeni bir NO2 kapsülü.

Sahada klinik deneylere Haziran 2016’da Afrika’da başlayacak olan Eniware, üretim ve dağıtımı arttıracak ek yatırımları bekliyor. Daha önceden teleilaç kioskları ve taşınabilir acil servis ünitelerini görmüştük. Bu tür taşınabilir ve pratik çözümler, sağlık hizmetlerine ulaşmada sıkıntı yaşayan topluluklar için oldukça büyük faydalar sağlayabilir.

Etiketler