Bağlılık Yüzükleri, Netflix İhanetini Önlüyor

Her ne kadar Netflix, pek çok modern ilişkiyi ayakta tutan etmen olarak bilinse de, aynı zamanda geri dönülemez tartışmaların da kaynağı olabiliyor. Mesela eşlerden biri, diğeri olmadan House of Cards’ın yeni bölümünü izleyip gelmiş geçmiş en büyük ihaneti gerçekleştirebiliyor. Bunun gibi affedilemez ihanetleri önlemek adına Cornetto, Diziye Bağlılık Yüzükleri geliştirdi. Yüzükler, bir çift NFC (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) bandından oluşuyor ve Netflix izleyicilerinin, eşi olmadan sonraki bölümleri izlemesine engel oluyor.

Netflix partnerleri, önce “Diziye Bağlılık” uygulamasını yüklüyor ve izlemek istedikleri diziyi seçiyor. Sonrasında her iki yüzüğü de telefona yaklaştırarak uygulamanın kilidini açmış oluyor. Eğer eşlerden biri partneri olmadan diziyi izlemeye kalkarsa, dizi bloke oluyor ve sonraki bölümleri izletmiyor.

Daha önce de Netflix izleyicilerinin televizyon karşısındayken uyuyakalmalarını engelleyen akıllı çoraplarla karşılaşmıştık. Buyurun size Netflix’ten doğan bir teknoloji harikası daha.

Etiketler