Microsoft, Yeni Uygulaması ‘Flow’ ile Karşınızda

Microsoft Flow ile tanışın: Slack, GitHub, Twitter ve Google Drive içerikleriniz de dahil olmak üzere, tüm cloud hizmetlerinizi birbirine bağlamanın yeni yolu.

Dropbox’taki tüm dosyalarınızı otomatik olarak One Drive hesabınıza kopyalayabilir, tweetlerinizi bir Excel dosyasına kaydedebilirsiniz. Uygulama içerisinde kullanıcının kendisi tarafından yaratılan “akışlar” var. Bu akışlar, bir hizmetten başka bir hizmete data aktarmanızı sağlıyor.

İşin ilginç kısmı ise şu: Görünüşe bakılırsa, Flow’un duyurusu, Microsoft buna henüz hazır değilken yapılmış. 27 Nisan 2016 tarihli blog postu, geçtiğimiz hafta görüntülendi, ancak flow.microsoft.com sitesi henüz çalışmıyordu. Hem site, hem de blog, Twitter kullanıcısı ‘hodox’ tarafından farkedildi.

İşte o blog görseli:

microsoft-flow

Bu da bir ‘akış’ örneği:

‘Yöneticim bana çok fazla e-mail gönderiyor. Ancak gün içerisinde aldığım e-mail sayısından dolayı ondan gelen bir e-maili kaçırmam mümkün. Flow sayesinde yöneticim bana her e-mail attığında bir sms alyorum, böylece ondan gelen e-mailleri kaçırmamış oluyorum.’

Aynı blog postunda Flow’un temelinde aslen Microsoft PowerApps’te kullanılacak bir aracın olduğu da belirtiliyor. Şu an için Flow, herkese açık ve ücretsiz, yani siz de deneyebilirsiniz. Hiç olmazsa bu, Microsoft’un başka firmalarla çalışmaya sürekli açık olduğunun güzel bir göstergesi.

Etiketler