Reddit Resmi Mobil Uygulamasını Kullanıma Açtı

Hatırlarsanız Reddit Ekim 2014’te Alien Blue adlı mobil uygulamayı satın almıştı.  Bu satın alım, Reddit’in kendi resmi mobil uygulamasına doğru atılan ilk adımdı.

Ve işte beklenen an geldi. Reddit’in kendi uygulaması Android ve iOS platformlarında uygulama mağazalarında yerini aldı (Türkiye’de de kısa sürede erişilebilir olacak).

Yeni uygulamalarla Alien Blue uygulaması devreden çıkacak, mağazalardan indirilemez hale gelecek. Çoktan indirmiş olanlar dilerse kullanmaya devam edebilecek.

Alien Blue kullanıcıları uygulamayı çok farklı bulacak: Bazı özelliklerin kaldırıldığı daha basit ama kullanımı kolay şekilde…

Uygulamada, kümelenmiş yorumlar,  tema desteği gibi özellikler barındırmanın yanı sıra detaylı mesaj, yorum, yanıt ve ileti geçmişi de sağlayacak.

Reddit’in mobil ürün yöneticisi Ashley Higgings konu hakkında şöyle diyor: “İlk etapta temel özellikleri sağlamak istedik. Bunlar, Reddit kullanımını mümkün kılacak temel parçalar. Yılın ilerleyen zamanlarında ve sonrasında geliştirmeler devam edecek ve yeni özellikler eklenecek.”

Reddit, yakın zamanda taciz ve kaba davranma durumları ile başa çıkmayı kolaylaştıracak özellikler duyurmuştu.

Etiketler