Steve Wozniak Apple Watch’ı, Apple’ı Mücevher Sektörüne Soktuğu İçin Eleştirdi

Steve Wozniak’ın Apple Watch ile ilişkisi, tam anlamıyla aşk ve nefret arasındaki ince çizgide.

Apple’ın kurucu ortağı, Bir Reddit soru seansı sırasında, Apple’ın temel değerlerini zedelediği gerekçesiyle Apple Watch ürününü eleştirdi.

“Apple Watch’ı çok seviyorum. Ama bu ürün bizi öyle bir pazara götürdü ki; şu an adeta ne kadar önemli bir insan olduğunuza bağlı olarak fiyatı da değişen saatlerin satın alındığı mücevher sektörünün göbeğindeyiz.”

“Fiyatı 500 dolar ile 1.100 dolar arasında değişen yirmi farklı saat var. Aralarındaki farkı ne, sadece kayışları mı? Dünyaya bu denli bir değişim getiren Apple, böyle bir şirket değil ve asla olamaz.”

Siz yine de çok telaşlanmayın. Wozniak, Apple’ın üzerinde ilerlediği yol konusunda çok da içlenmiyor. Aslına bakarsanız, şirketin CEO’su Tim Cook için söyleyecek hiçbir kötü sözü yok: “Yazılımı çok seviyorum, donanımı da çok seviyorum. Yani beni hayal kırıklığına uğratan hiçbir şey yok. O yüzden Tim Cook’u ve yeni Apple’ı fazlasıyla onaylıyorum ve onların arkasındayım.”

Her ne kadar Apple, son zamanlarda yapay gerçeklik konusunda pek fazla bir yol kat etmemiş olsa da, Wozniak bu teknoloji konusunda oldukça hevesli. En sevdiği cihazın Oculus Rift olduğunu belirtiyor.

Bununla birlikte Apple ile olan geçmişini de yad ederek şirketin ona her zaman çok iyi baktığını itiraf ediyor. “Steve Jobs, Apple binası içerisinde dilediğim her yere girebilmem için bir kartımın olması konusunda hep çok ısrarcıydı. Açıkçası kartı çok fazla kullanmadım, ama istediğim yere gidebilirim.”

Sosyal medya üzerinden yaptığı bir başka yorumda ise Wozniak, son zamanlarda FBI ile Apple arasında devam eden yasal sürece de değindi: “Herhangi bir Apple ürününe, başka insanların girebilmesini sağlayan bir kod yazılırsa, büyük bir ihtimalle bu cihaza girenler, kötü insanlar olur.”

Etiketler