Bankacılık Mesleğini Dijital Oyun ile Tanıtan Platform: Game of Bankers

2015 yılında “Dünyanın En İnovatif Bankası” seçilen DenizBank, meslek seçimine katkı sağlayacak online bankacılık similasyon oyununu kullanıcıyla buluşturuyor. DenizBank İnsan Kaynakları ekibi tarafından geliştirilen ve Facebook DenizBank İnsan Kaynakları sayfasından oynanabilen oyun; kullanıcılara, farklı bankacılık görevlerini deneyimleme şansı sunuyor.

DenizBank, bankacılık mesleğinin inceliklerini, şube çalışanlarının görev ve sorumluluklarını oyun platformu aracılığıyla kullanıcıya tanıtıyor. Oyunu oynayanlar; hem bankacılık mesleği hakkında var olan bilgilerini ölçebiliyor, hem de şube hayatını oyun platformu üzerinden öğrenmiş oluyor. Eğlenirken öğrenmeyi amaçlayan Game of Bankers, oyunculara bilgilerini test edebilecekleri beş ayrı görevi tanıma fırsatı sunuyor. Kullanıcı; Gişe Görevlisi, KOBİ Bankacılığı Portföy Yöneticisi, Bireysel Bankacılık Satış Yöneticisi, Ticari Bankacılık Portföy Yöneticisi ve Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticisi görevlerinde kendini deneyerek şube müşterilerine hizmet veriyor. Oyun, soru-cevap şeklinde ilerliyor ve cevabınıza göre senaryo değişebiliyor. Oyunda bazı sorular insan ilişkileri ve ikna becerisi bilgisi gerektirirken, diğerlerinde mali analiz, kredi, sektör bilgisi gibi teknik bilgiler yer alıyor. Yüksek puan alarak kategorileri başarıyla tamamlayan oyuncular Çıraklıktan Şube Müdürlüğü’ne keyifle terfi ederken, düşük puan alanlar, oyunu tekrar oynayabiliyor.

Eminiz DenizBank’ın bu uygulamasını halihazırda bankacı olan kişiler de bilgilerini sınamak için kullanıyordur… Siz de bankacılık sektörünü daha yakından tanımak isterseniz bu linkten Game of Bankers’a ulaşabilirsiniz

Etiketler