Boston Dynamics Robotlarından Sevimli Bir Yeni Yıl Kutlaması

Tanımayanlar için hemen özet geçelim; Boston Dynamics, robot tasarımını ve inşasını gerçekleştiren, Google’a ait bir mühendislik şirketi. 1992 yılında kurulan şirket, robotik sektöre devamlı yenilik ve değişim getiren, yüzyılın en inovatif ve teknolojik şirketlerinden biri sayılıyor. Boston Dynamics’in ürünleri arasında PETMAN, LS3, Cheetah gibi, farklı özelliklere, yetkinliklere ve güçlere sahip robotik ürünler bulunuyor. En tanınan ürünü ise, dünyanın en gelişmiş engebeli arazi robotu olarak bilinen Big Dog. Aynı zamanda şirketin en son çıkardığı robot modeli olan bu ürün, 2015 yılının en iddialı 8 teknolojisi arasında sayılıyor.

Pekiyi bu ‘büyük köpeklerin’ yeteneklerini sergilemesine tanık olmak ister misiniz? Çeşitli zeminlerde, engebeli ve yokuşlu arazilerde koşup zıplayabilen, yağmur çamur demeden farklı yüzeylere tırmanabilen bu robotlar, Google’ın bu yılki yılbaşı kutlamalarının başrol oyuncusu oldu. Boston Dynamics merkez ofisinin önünde adeta ren geyikleri gibi giydirilen robotlar, şirket çalışanlarından birini, Noel Baba’nın geyikleriymiş gibi kızakta çekti. Bu eğlenceli videoyu hemen aşağıda izleyebilirsiniz:

Her ne kadar video oldukça eğlenceli olsa da, ürkütücü gelmiyor da değil. Kim bilir, belki de henüz robotların geyiklerin yerini almasına alışmamış olmadığımızdandır.

Etiketler