Getir Emin Adımlarla İlerliyor, Hedefinde Küresel Başarı Var!

Türkiye dijital ekosisteminin içinde olan herkes BiTaksi‘yi ve kurucusu Nazım Salur’u iyi tanır. Nazım Ağabey’i biz de düzenlediğimiz kimi etkinliklerde ağırlama şansı yakalamıştık. Katılanlar bilir, en son DigitalTalks Her Yönüyle E-ticaret Konferansı‘nda kendisi ile 2015’de hayata geçirdiği yeni girişimi Getir üzerine sohbet etmiştik ve kendisi bizimle birçok değerli bilgi paylaşmıştı.

Dün gece Getir’in Komşufırın ile de anlaştığını ve artık bizlere sıcak simit, poğaça, ekmek, börek, kurabiye, sandviç çeşitleri, kekler ve gevrekleri de getireceğini görünce hemen Nazım Ağabey’e kimi sorular ilettim ve kendisinden güncel bazı bilgiler rica ettim.

İşte Nazım Salur ile yaptığımız kısa röportaj:

“Şu an Getir sadece İstanbul’da faaliyette ve tüm İstanbul’u kapsıyorsunuz değil mi?
Getir şu anda sadece İstanbul’da faaliyette bulunuyor. Kartal’dan Küçükçekmece’ye kadar uzanan hizmet ağımız var. Ayrıca kuzeyde de Zekeriyaköy’e kadar hizmet veriyoruz. İstanbul nüfusunun yüzde 90’ı hizmet ağımızın içinde yer alıyor .

Kaç kişilik bir saha ekibi var?
Motosikletli kurye, yaya kurye ve ticari araçlarımızla, 300’ü aşkın saha personeliyle hizmet veriyoruz.

Ürün gamının gittikçe arttığını görüyorum. En son Komşufırın ile de anlaştınız. Bu benim de uzun süredir beklediğim güzel bir gelişme oldu. Artık sıcak simit siparişi verebileceğiz değil mi?
Ürün sayımız 300’ün üzerinde. Bu hafta Komşufırın ürünlerini de getirmeye başladık.

Simit, poğaça, ekmek, börek, kurabiye, sandviç çeşitleri, kekler ve gevrekleri portföyümüze ekledik. Ürünleri 4 saatte bir daha tazeleriyle değiştiriyoruz. Dolayısıyla en taze şekilde müşterilerimizle buluşturuyoruz.

2015 Getir için beklediğiniz gibi mi gidiyor? Neler paylaşmak istersiniz?
Kısa sürede 350 bin indirilme sayısına ulaştık. İlk 6 ay için aktif kullanıcı sayımız ve aldığımız trafikler oldukça iyi gitmekte. İş hızla büyümekte. Yaptığımız kampanyalar oldukça ses getiriyor. Örneğin Algida ile birlikte 50 bin bedava dondurma dağıttık. Hayat Su ile gerçekleştirdiğimiz kampanya ile kullanıcılarımız 10 litre suyu uygulama üzerinden bedavaya alabildiler. Toplamda 100 bin litre suyu Getir kullanıcılarına ücretsiz teslim ettik. Dünyanın hiçbir yerinde uygulama üzerinden ortalama 10 dakikada ürün getiren hiçbir firma yok. Biz bu hizmeti veriyoruz. İstanbul’un büyük bölümünde istenilen ürünü ortalama 10 dakika gibi oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde tüketiciye 7/24 ulaştırıyoruz. Kendi depolarımızdan, kendi ürünlerimizi, kendi kuryelerimizle götürüyoruz. Bu konuda herhangi bir üçüncü parti şirketle çalışmıyoruz. Getir’i önümüzdeki yıl yurtdışında da faaliyet gösterir hale getirmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz yurtdışı ağı oluşturmak ve buralarda başarılı olmak. Bu iki heceli beş harfli Türkçe kelimeyi dünyaya sevdirmek istiyoruz.”

Umarım Getir’in yurtdışındaki faaliyetleri başarılı olur ve Türkiye’den çıkıp küresel ölçekte büyüyen bir marka hikayesine sahip oluruz. Ülke olarak buna ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum…

Bu linkten Getir’in tüm reklamlarına ulaşabilirsiniz.

Etiketler