Amerikalılar Cep Telefonları ile Ödeme Yapmaya Başladı

Amerikalılar, mağaza içi alışveriş sırasında cep telefonlarını kullanma fikrine gitgide alışıyor gibi görünüyorlar. Deloitte’un hafta başında ABD tüketicileri üzerinde gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 18’i, yılda en az bir kere mağaza içindeyken cep telefonları ile alışveriş yaptıklarını belirtti. Bu oran, 2014 yılında %5’ti.

Cep Telefonu ile Ödeme

Mobil ödeme sektörü için en umut verici olan olan ise, katılımcıların %13’ünün yarı-düzenli de olsa alışveriş yapmak için cep telefonlarını kullanmaları. Geçtiğimiz yıl itibariyle birçok mobil cüzdan uygulaması piyasaya sürülerek özellikle Apple, Samsung ve Google’ın Android’i için kullanıcıların telefonları vasıtasıyla daha çabuk ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilmeleri hedeflendi. Ancak uygulamalar tek tük kullanıldı ve tüketiciler güvenlik konusunda endişelerini yenemediler.

Mobil cüzdanların artmakta olan varlığına rağmen, ABD’deki tüketiciler yine de geleneksel yollarla ödeme yapma konusunda ısrarcılar. 2015’in Mart ayında yapılan bir araştırmaya göre tüketicilerin yüzde 75’i, nakit, kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yapmayı, mobil cüzdanlara tercih etmekte.

Etiketler