Docusign CEO’su Keith Krach İstifa Etti

Kağıt üzerindeki işlemlerin dijital ortama aktarılması amacıyla kurulan ve belge yönetimi ve elektronik imza konusunda çalışan Docusign CEO’su Keith Krach istifa ettiğini duyurdu.

İstifa sebebini açıklamayan Krach, yeni CEO atanana kadar görevine devam edeceğini belirtti. Ayrıca 3 yıl kadar yönetim kurulunda kalacağını da ekledi.

Krach’ın ayrılışı, 3 milyar dolarlık değere sahip şirketin Mayıs ayında 280 milyon dolarlık yeni bir yatırım alması sonrasına denk geldiğinden şaşkınlık yarattı.  Sebep henüz bilinmese de CEO’nun görevinden istifa etmesinin pek de hayra alamet olmadığı söyleniyor.

Docusign, elektronik imza teknolojisini kullanarak internet üzerinden belgeleri imzalamanızı sağlayan bir şirket. Google, SAP ve Salesforce gibi şirketlerden 500 milyon dolar üzerinde yatırım aldığı da biliniyor.

57 yaşındaki Krach ise büyüyen şirketlerde çalışmış seri bir girişimci olarak tanınıyor. Son çalıştığı şirket olan Ariba, SAP’ye 4.3 milyar dolara satılmıştı. 2012’de Docusign’a katıldığından beri Krach, şirketin kullanıcı sayısını 188 ülkede toplamda 50 milyonun üzerine çıkarmayı başarmıştı.

Bu istifanın ardından şirketten ne tür bir açıklama yapılacağı ve istifa sebebinin ne olacağı merakla bekleniyor.

Etiketler