Şifresiz Hesap Paylaşım Uygulaması Wand

Dijital hizmetleri kullananlar zaman zaman rahatlık için güvenliği göz ardı edebilmektedir. Uber, iTunes gibi uygulamalar için şifrelerini birbirleriyle paylaşmakta ancak şifreleri değiştirmeyi unuttuklarında güvenlik sorunlarıyla karşılaşmaktadır.

Eski Google çalışanı Vishal Sharma tarafından kurulan Wand, mesajlaşma sayesinde bu sorunu çözüyor.

Wand ile kullanıcılar bir taraftan sohbet ederken diğer taraftan da şifrelerini vermeden evlerindeki kablosuz ağ, müzik uygulamaları ve termostat gibi hizmetleri ortak kullanıma açabiliyor.

Bir sohbet arayüzüne sahip uygulamada kullanıcılar Spotify, Amazon ve Nest termostatları gibi 35’in üzerinde servise de entegre olabiliyor. Bir çalma listesi paylaşmak istediğinizde karşıdaki kullanıcı farklı bir servis kullanıyorsa bu çalma listesine Wand üzerinden ulaşabiliyor. Mesaj ile gönderdiğiniz çalma listelerine ek olarak YouTube video listeleri, Yelp restoran önerileri gibi hizmetleri de paylaşabiliyorsunuz. Wi-Fi ağları, ses sistemleri ve termostatlar gibi hizmetler de yine aynı şekilde şifrenizi vermek zorunda kalmadan ortak kullanıma açılabiliyor.

Henüz sadece davetiye ile kullanılabilen ve Beta sürümünde olan Wand, kullanıcıların özel bilgilerini asla paylaşmayacağına dair ciddi sözler veriyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde Wand ile ilgili yeni gelişmeler yaşanacak mı veya benzer paylaşım uygulamaları geliştirilecek mi göreceğiz.

Etiketler