PayPal Modest’ı Satın Aldı

PayPal geçen hafta mobil ticaret platformu Modest’ı satın aldığını duyurdu.

Sosyal medya ağlarında evrim devam ediyor. İnsanların sadece paylaşımda ve keşiflerde bulunduğu bir platform olmaktan çıkan sosyal medya ağları, kullanıcılarına satın alma imkanı da sunmaya başladı. Elbette tüm bu işlemlerin mobil cihazlar üzerinden yapılmak istendiğini de tahmin edebiliyoruz.

“Contextual Commerce” yani “İçeriğe bağlı ticaret” olarak adlandırılan bu yeni alışveriş segmentine dair en bilindik örnek Pinterest. Pinterest’in Satın Alınabilir Pin’leri sayesinde milyonlarca kullanıcı satıcıların sağladığı ürünlerle buluşturuluyor.

Her zaman yenilikçi ticaret deneyimleri için çabaladığını ve hem alışveriş yapanlar hem de satıcılar için şartları iyileştirme amacında olduğunu belirten PayPal, bu yönde büyük bir adım atarak Modest’ı satın aldığını duyurdu. Modest, satıcılara herhangi bir platformda satışı kolaylaştırmayı hedefleyen uçtan uca satış deneyim imkanı sunmakta. Bu satın alma ile Modest’ın PayPal ve geçtiğimiz yıllarda satın aldığı ödeme sistemi şirketi Braintree’ye, ayrıcalıklı mobil teknolojiler ve içeriğe bağlı satın alma modelini geliştirecek konseptler katacağı düşünülüyor.

Modest ne zaman, kim tarafından kuruldu?

Modest şirketi 2012 yılında Chicago’da Harper Reed ve Dylan Richard tarafından kuruldu. Şirketin kurulma amacı, daha iyi müşteri deneyiminin daha iyi bir perakende ekosistemi yaratacağı düşüncesiydi. Obama’nın 2012 seçimlerinde CTO görevinde bulunan Harper ile aynı kampanyanın baş mühendisi Dylan’ın Braintree ve PayPal’a katılması büyük bir gelişme olarak görülüyor. Braintree’nin Chicago ofisinde çalışmaya devam edecek ekibin içeriğe bağlı ticaret konusunda büyük işler başaracağına inanılıyor.

PayPal’ın Modest sayesinde satıcılara tam bir ticari çözüm (ödeme ve sipariş yönetimi alanlarında) sunulabileceği belirtilirken, satış kanallarına içeriğe bağlı ticareti de ekleme şansı elde edeceği dile getiriliyor. Bu sayede kullanıcıların istedikleri yerde zahmetsiz bir şekilde ürünleri satın alabileceğinin altı çiziliyor.

Etiketler