Samsung’dan Akıllı Telefonu Kablosuz Şarj Eden Yeni Monitör

Tüketici elektroniği üreticileri yıllardır bilgisayar monitörlerini çekici hale getirmek için aslında çok az kişinin önemsediği hoparlör benzeri özellikler ekliyor. Ancak Samsung’un ürettiği yeni monitör bundan sonra monitörlerde görmekten memnun olacağımız bir özelliğe sahip: Mobil cihazlar için entegre kablosuz şarj sistemi

Eğer mobil cihazınız Samsung Galaxy S6, Google Nexus 6 ve LG G3’te olduğu gibi Qi kablosuz şarj teknolojisini destekliyorsa cihazınızı monitor standına koyarak şarj olmasını sağlayabileceksiniz.

Kablosuz şarj teknolojisi her zaman heyecanlandırmış olsa da da bir güç kaynağına bağlı olan şarj pedleri yine kablo fazlalığı yaratıyordu. Bu yeni teknolojiyle zaten masanızın üzerinde duran bir cihaza entegre edilmiş kablosuz şarj teknolojisi çok daha kullanışlı görünüyor.

Samsung SE370 kablosuz şarj teknolojisinin yanı sıra , 1920×1080 piksel çözünürlük, 4 ms yanıt süresi, 250cd/m2 parlaklık, 1000:1 kontrast oranı ve 178 derecelik yatay ve dikey izleme açısına sahip. Ayrıca PLS tip panel, HDMI, DP ve D-Sub portlarını da içeriyor.

Monitör iki ölçü olarak tasarlanmış: 23.6 ve 27 inç olan modellerin arasındaki tek fark 27 inçlik modeldeki parlaklığın 300 cd/m2 olması.

Fiyatı ve ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli olmayan monitör, teknoloji tutkunları tarafından muhtemelen ilgiyle karşılanacak.

Etiketler