McGraw-Hill Education, busuu’ya Yatırım Yaptı

Bilim öğrenim firması olan McGraw-Hill, bugün 55 milyondan fazla kullanıcısıyla dil öğrenimi için dünyanın en büyük sosyal ağı olan busuu‘dan 6 milyon Euro (yaklaşık 6,5 milyon ABD Doları) değerinde öz sermaye hissesi aldığını duyurdu. İşlem McGraw-Hill Education’a okullar, özel dil kurumları ve işletmeler de dahil olmak üzere dağıtım için özel küresel haklar veren bir anlaşmayı içermektedir. Bunun yanında, iki şirket McGraw-Hill  Education’ın endüstri lideri uyarlamalı teknolojisinin busuu ürünlerine dahil edilmesi konusunda araştırmalar da yapacak.

2008 yılında kurulan busuu’ya her gün neredeyse 100.000 kullanıcı katılıyor.  Ürünün Brezilya, Rusya, Çin, Türkiye, Almanya ve ABD’de güçlü pazar varlığı bulunuyor. Şirket 12 dilde dünya çapında, ana dili konuşanlar için doğrudan etkileşim dahil olmak üzere ücretsiz ve ücretli görsel dil kursları sunuyor. Busuu kullanıcılarının yaklaşık üçte ikisi platformu mobil cihazları aracılığıyla kullanıyor.

McGraw-Hill  Education Uluslararası ve Profesyonel Grup Başkanı Mark Dorman, “McGraw-Hill  Education’ın küresel ulaşımı ve ölçeği ve busuu’nun yenilikçi mobil çözümlerinin güçlü birleşimi ile harika olanaklar olduğunu düşünüyoruz,”diyor. “Dil eğitimi için küresel pazar yıllık 60 milyar ABD Doları’na ulaşıyor ve hızla büyüyor. Yenilikçi ve mobil busuu çözümleri dijital tekliflerimizi tamamlıyor ve şirketimiz için birçok yeni satış olanağı sunuyor.”

busuu* CEO’su Bernhard Niesner ise “Busuu için, bu anlaşma McGraw-Hill Education gibi güvenilir bir isimle hızlı bir şekilde pazara nüfuz etmemizi sağlayacak nitelikte. McGraw-Hill Education’ın uyumsal yeteneklerini platformumuza katmaktan özellikle heyecan duyuyoruz ve dil öğrenen insanlar için devrim niteliğinde olacağına inanıyoruz.” açıklamasında bulunuyor.

* Merak edenler mutlak olmuştur; busuu ismini yalnızca sekiz kişinin konuştuğu Kamerun’da konuşulan bir dil olan Busuu’dan almıştır.

Etiketler