Pizza Hut’tan Projeksiyon Cihazına Dönüşen Pizza Kutuları

Pizza şüphesiz birçok kişinin favori yemekleri arasında yer alıyor ve tabii ki pizza film gecelerinin de vazgeçilmezlerinden. Pizza Hut da yeni uygulamasıyla pizza severlerin kalbine giden yolu bulmuş gibi görünüyor.

Blockbuster Box adındaki yeni pizza kutuları, sıradan kutulardan oldukça farklı. Akıllı telefonunuzu kullanarak bu kutuları projeksiyon cihazına dönüştürebiliyorsunuz.

Bir pazarlama stratejisinin parçası olarak tasarlanan bu kutularla Pizza Hut, müşterilerinin midelerine hitap ederken onlara iyi vakit gerçirtmeyi de ihmal etmiyor. Pizza Hut’tan projeksiyon cihazına dönüşen bu pizza kutusunun içinde bir mercek geliyor ve kutunun üzerindeki alana bir delik açarak bu merceği buraya yerleştiriyorsunuz. Sonrasında akıllı telefonunuzu bu merceğin karşına koyduktan sonra portatif projeksiyon cihazınız kullanıma hazır hale geliyor.

Pizza hut blockbuster

Pizza hut blockbuster kutu

Film izlemek isteyenler için Pizza Hut ayrıca QR kod aracılığıyla pizza severlere ücretsiz film seçenekleri de sunuyor. Aksiyon, korku, romantik komedi ve bilim kurgu olmak üzere 4 farklı film kategorisinden istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Tabii ki burada bu portatif projeksiyondan çok fazla performans beklememek gerekiyor. Alışkın olduğunuz projeksiyonlar kadar kaliteli görüntü vermese de pizzanızı yerken bir yandan da duvara yansıttığınız görüntüden filminizi izleyebiliyorsunuz. Ancak ses konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Telefonunuz kutunun içinde olacağı için bluetooth ya da kablo ile cihazınızı bir ses sistemine bağlamanız gerekebilir.

Pizza Hut’ın bu uygulaması şu an için sadece Hong Kong’ta hayata geçmiş durumda. Bunu globale yayıp yaymayacağı ise henüz bilinmiyor.

Etiketler