Samsung LoopPay’i Satın Alıyor!

2012 yılında Bostonda’da kurulan ve sahip olduğu patentli teknoloji (Magnetic Secure Transmission/MST) sayesinde kart okuyucularına temassız tahsilat özelliği getiren LoopPay, Samsung tarafından satın alınıyor. Bu satın alma ile Apple Pay’e karşı ciddi bir hamle yapan Samsung’un en büyük avantajı LoopPay’in sahip olduğu teknojinin erişim gücü. Bugün ABD’deki POS’ların yaklaşık sadece %2’sinin yakın alan iletişimi (NFC) özelliği varken LoopPay’in teknik anlamda erişim kabiliyeti ABD’deki POS cihazlarının %90.

Bu anlaşmanın bir parçası olarak LoopPay kurucuları Will Graylin ve George Wallner Samsung’un mobil bölümü ile yakın çalışacak.

Visa ve Synchrony Financial ile birlikte LoopPay’in stratejik yatırımcıları arasında yer alan Samsung’un MST teknolojisini geliştirmesindeki katkısı yadsınamaz. Artık bu satın alma kararı ile mevcut ortaklık ve işbirliği tam anlamı ile başka bir boyut kazanmış oluyor.

Sahip olduğu küresel rekabet avantajı ve dağıtım kabiliyeti  ile Samsung’un LoopPay’i nerelere taşıyacağını merak ediyoruz… Fitili çoktan ateşlenmiş olan dijital cüzdan savaşlarında bakalım kimler, nasıl kazanacak.

Etiketler