Finastra ve Visa’dan Küresel BaaS Modeli İçin İşbirliği

Finastra ve Visa, binlerce banka ve finans kuruluşunun Visa Direct aracılığıyla müşterilerine daha hızlı sınır ötesi ödemeler sunmasını sağlayacak küresel bir BaaS modeli (Hizmet Olarak Bankacılık / Banking As A Service) işbirliği üzerinde çalışıyor.

Finans dünyasının iki önde gelen şirketi, yerinde (on premise) veya bulutta SaaS (Software as a Service / Hizmet Olarak Yazılım) olarak kullanılabilen ve bankalara kullanıma hazır işleme yeteneği sağlayan yeni işlevler geliştirmek için Finastra’nın Payments Hub’ında birlikte çalışıyor.

Finastra’nın FusionFabric.cloud açık geliştirme platformu aracılığıyla yapılacak Visa ağına entegrasyonu ile bankaların, özel olarak oluşturulmuş bir sınır ötesi ödeme teklifinin karmaşıklığını atlamasının mümkün olacağı söyleniyor. 

Finastra’nın müşterileri bu sayede KOBİ’ler ve bireyler için birden fazla ülkede farklı para birimi ile sınır ötesi ödeme hizmeti sağlayabilecek.

Finastra’nın Ödeme İş Birimi Başkan Yardımcısı Barry Rodrigues, “Bu BaaS ortaklığı, bankaların esasen Visa ürünlerini dahil ederek müşterilerine sınır ötesi ödemelerin nasıl yönlendirileceği konusunda daha fazla seçenek sunmalarına olanak tanıyacak. Şeffaf ve uygun maliyetli bir dijital ödeme seçeneği aracılığıyla genel müşteri memnuniyetini ve bağlılığını artırmaya yardımcı olmak isteyen bankalar için çok çekici bir çözüm sunduğu için Visa ile bu konuda ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Etiketler