Bu Drone Parçalara Ayrılıp Yeniden Birleşebiliyor

Eğer drone’unuz gökyüzünden düşer ve onlarca parçaya ayrılırsa gerçekten zor bir gün yaşarsınız. Shenzhen merkezli yeni kurulan robotik firması Makeblock’un yeni modüler ürünü Airblock ile drone’unuzun parçaları saniyeler içinde yeniden kurulabilir ve onu tekrar uçurmaya başlayabilirsiniz.

Airblock’un merkezi işlemcisi, motoru ve çarkları yumuşak strofor kutu içinde paketlenmiş olarak bulunuyor ve manyetik bağlayıcılarla birbirine eklenebiliyor. Ünite, aynı zamanda drone parçalarını farklı konfigürasyonla durgun su üzerinde veya düz yolda gidebilen bir hovercraft haline getirebileceğiniz yine strafor bir baz da içeriyor.

Airblock, bugün Makeblock’un başlattığı Kickstarter projesi sayesinde satın alınabiliyor. Bu, şirketin dördüncü Kickstarter kampanyası ve başlangıcından 24 saat sonra hedeflenen fonun üstünde bir miktar topladı. Makeblock Shenzhen’e “Çin’in Silikon Vadisi” ününü kazandıran Maker hareketinin bir parçası.

Makeblock STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) eğitimi üzerinde yoğunlaşan bir firma ve başlangıç drone’u olarak adlandırdıkları Airblock, belirledikleri bu amaçla uyumlu bir ürün. Drone’u kontrol etmek için bir uygulama kullanılıyor ve Scratch’e benzeyen bir “çek ve bırak” kodlama dili kullanılarak uygulamada yeni gösteri uçuşları ve hava rotaları yaratılabiliyor.

Etiketler