Fitness İlerlemenizi Görselleştiren Akıllı Ayna

Fitness ve yaşam tarzı uygulamaları giderek popülerleşirken, Naked isimli bir uygulama, kullanıcılara egzersiz süreçleri boyunca vücutlarında meydana gelen gelişime dair kesin geri bildirim veren akıllı bir ayna sunuyor.

Naked’ın fitness ölçerinin üç ana bileşeni var: Kızılötesi sensörleri olan, prize takılarak çalışan bir ayna, döner bir tartı ve iPhone veya Android için tasarlanmış bir mobil uygulama. Kullanıcılar, aynanın karşısına geçerek tartıya çıkıyorlar. Ayna, kullanıcı tartı üzerinde döndükçe vücudunu 3 boyutlu olarak tarıyor. Ağırlık, vücut yağı ve kas oranına dair bilgiler, bluetooth aracılığıyla mobil uygulamaya yükleniyor. Kullanıcı bu sayede tüm istatistiklerini, infografikler ve 3 boyutlu görseller halinde görebiliyor. Bununla birlikte egzersiz rejimi boyunca vücudunun nasıl bir değişime uğradığını ısı haritaları sayesinde de takip edebiliyor.

Naked 3 boyutlu fitness aynasının 2017 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor. An itibariyle ön siparişlerdeki fiyatı ise 499 dolar.

Etiketler