Abraaj Grubu Hepsiburada’nın %25’lik Hissesini Aldı!

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Hepsiburada.com’un %25’lik hissesini Abraaj Grubu satın aldı. Bu ortaklık kapsamında yapılan açıklamada Hepsiburada’nın ilk olarak Eylül 2015’te Gebze’de 100 bin m2’lik yeni operasyon merkezini devreye alacağı ve şu an ayda bir milyonun üzerinde ürünü sevkettiği beş farklı deponun bu süreçte devre dışı bırakılacağı belirtildi. Gelişmiş teknolojik bir altyapıya sahip olacak yeni depo sayesinde Hepsiburada’nın artan ihtiyaçlarını daha iyi karşılacağını söylememiz yanlış olmaz.

Hanzade_Doğan_Boyner

Hepsiburada.com’un Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner bu ortaklığa ilişkin şöyle konuştu: “Müşterilerimize kolay ve kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. Mayıs 2015’te pazar yeri platformumuzu devreye alacağız. Perakende sektörünün kaçınılmaz dönüşümünü hızlandıracak olan pazar yeri platformumuz üçüncü taraf satıcılara hizmet verecek. Mobil alışveriş konusunda öncülük yapmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda Mayıs 2015’te responsive (platform bağımsız) sitemizi müşterilerimizle buluşturacağız. Hepsiburada. com böylece bilgisayar, tablet, telefon gibi farklı ekranlarda otomatik olarak şekillenme esnekliğini kazanacak. 2014 yılında mobil gelirlerimizi üç katına çıkartmıştık. Mobil alışveriş, büyümemizde önemli rol oynamaya devam edecek. Abraaj’ın Türkiye’deki başarılı yatırımları, büyüyen işletmelerdeki deneyimleri, Hepsiburada.com’un genişleyen yaşam döngüsünde kendilerini doğal bir partner haline getirmektedir. Türkiye pazarı bizim birinci önceliğimiz olmaya devam edecek. Ancak ortağımızın da katkıları ile orta vadede bölge ülkelerine yayılma üzerinde düşünmekteyiz.”

Arif_Naqvi

Abraaj Grubu Kurucusu ve Grup İcra Başkanı olan Arif Naqvi, “Hepsiburada.com’a yaptığımız yatırımımız, e-ticaret alanında önemli bir kilometre taşını temsil etmektedir. Bu yatırım, 2007 yılından beri Türkiye’de yaptığımız dokuzuncu yatırımdır. Türkiye’deki başarılı geçmişimiz, kanıtlanmış ortaklıklarımız ve değer yaratma konusunda kararlılığımız ile bu yatırımımızı desteklemekteyiz. Geçmiş yatırım deneyimlerimizle Hepsiburada.com’un büyüme stratejisine katkı sağlayacağız” diye konuştu.

Umarız Türkiye e-ticaret pazarının en önemli oyuncularından Hepsiburada.com, bu ortaklığın da katkısı ile bölgesel güç olma yönünde başarıyla ilerler.

Etiketler